3516 Талісман Божество Горгонейон

Талісман Божество Горгонейон


Талісман Божество Горгонейон

Горгонейон – це талісман-маска, що блокує пристріт, зображує голову Медузи-горгони, якої в античні часи прикрашалися портики храмів і будівель, а так само різні предмети (наприклад, монети). Горгона повинна була оберігати від будь-якого негативу. У Новий час горгонейон стали застосовувати в декоративних цілях.

Читайте также: Описание робота пылесоса Xiaomi Roborock S50

Точно невідомо, коли талісман почав використовуватися. В античності він був дуже популярний. Про це свідчать дійшли до нас численні археологічні знахідки. Відповідно до орфическими доктринами, горгонейон символізував місячний диск. Ця традиція перекочувала до Візантії, її використовували гностики, горгонейон був символом місяця і в Стародавній Русі.

Даний сюжет – голова медузи-горгони (ймовірно через свою художньої привабливості) залишився популярним в салонах татуажу. За російським «Словника тюремних татуювань» голова Медузи (з палаючим факелом і мечем) трактується як символ, відразливого небезпека: “за зло помщуся” »- це цілком відповідає первісного змісту амулета.

Талісман горгонейон прикрашав собою всілякі предмети інтер’єру: дверний молоток, підлогу перед входом в будинок для того, щоб не допустити зло.

По теме: ( из рубрики Талісмани і обереги )

Оставить отзыв

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*

Top