3659 Талісман тварина Кіт (кицька)

Талісман тварина Кіт (кицька)


Талісман тварина Кіт (кицька)

Цю тварину багато народів вважали священною. Коти і кішки часто є символом хитромудрості, ясновидіння, чуттєвої краси, а також здатності до наслідування. Також вони можу уособлювати інтуїцію, бути символом вишуканості, сили і незалежності. У різних народів кіт був талісманом неприємностей або навпаки удачі.

Читайте также: Микола Вінграновський – Зоряний прелюд

У надприродну силу котів вірили ще в Стародавньому Єгипті, де цих тварин боготворили. У цій країні був культ богині Баст, яку зображували у вигляді жінки з котячою головою. Кішки, на думку єгиптян, несли добро.

Кельти навпаки вважали кішок посланницями злих сил, тварини нерідко приносилися в жертву. Скандинави поважали кішок. Віз богині Фрей була запряжена кішками.

В Індії до кішок ставилися добре, адже вони втілювали тваринну красу, і тільки буддисти не любили кішок, тому що, як свідчить повір’я, вони, як і змії, не стали оплакувати смерть Будди.

Мусульмани вважають, що ці тварини з’явилися в Ноєвому ковчезі від чхання лева. Кот врятував Мухаммеда від змії, а тому, що пророк погладив його по спині, кіт набув здатності падати на лапи. Інша легенда свідчить, що темні смуги на шкірі кота – ні що інше, як слід від пальців Мухаммеда.

В Японії кішки виступали провісниками невдач. За повір’ям, вони могли вселятися в жінок. (Ієрогліф) кота «мао» в Китаї аналогічний цифрі 80, кіт вважається символом довгого життя. Рік Кота в східному гороскопі часто називають роком Зайця; йому належить четвертий рік дванадцятирічного циклу.

В Англії чорний кіт здавна був символом удачі (ймовірно тому, що англійці вірили, нібито він успадковує магічну силу відьми), особливо, якщо кіт перебігав дорогу. Крім того, кішка символізувала розпусну жінку, нерозбірливу в зв’язках.

Найчастіше негативне ставлення зустрічалося в легендах, де йшлося про відьом, коли кішка грала роль наближеною Сатани. Її нерідко пов’язували з сатанинськими оргіями, тому що тварини вважалися жорстокими, похітливими втіленнями самого диявола. Чорні коти втілювали чорну магію; коли відьма летіла на шабаш, разом з нею на помело підіймався чорний кіт.

По теме: ( из рубрики Талісмани і обереги )

Оставить отзыв

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*

Top