3655 Талісман тварина Козел (коза)

Талісман тварина Козел (коза)


Талісман тварина Козел (коза)

Коза втілила життєдайні сили Космосу, символізуючи турботу і плодючість. Наприклад, Амалфея, коза, яку шанували як годувальницю Зевса, є володаркою відомого Рогу достатку. За східним дванадцятирічному циклі коза «править» сьомим роком.

Читайте также: Микола Вінграновський – Стояла баба…

Відичне божество Агні їздить на норовистому цапі, козел же тягне колісницю скандинавського Тора. Солом’яне козлине опудало використовували на святкуванні зерна в давньої Скандинавії.

Козел, як втілення диявола, став таким дуже давно. Він уособлював тваринну пристрасть статевих відносин. Так, на думку Діодора Сицилійського, Геродота і Плутарха, козла сприймали єгиптяни. Якщо вірити Манефону, культ поклоніння козлу виник в єгипетському місті Мендесі, за часів десятого фараона, після чого розійшовся по древнім державам.

Іудеї бачать хтивість в потенції козла. Козли – аналог грішних людей в проповіді Євангелія про Судний день. Ймовірно, звідси, виходить середньовічний образ козла-диявола. Зображували диявола козлом або людиною з рогами козла і борідкою (Бафомет). Існує безліч розповідей про явище злісних сутностей з ногами козла. Не можна не згадати і шабаші, де диявол з’являвся завжди тільки в образі великого козла чорного кольору, підставляв для поцілунку зад відьмам і чаклунів. Існує легенда про те, що щодня козли ненадовго зникають з нашого світу, щоб сам диявол розчесав їм бороди.

Козел часто використовувався в жертвоприношеннях. Агнцем називали і жертовних ягнят, козенят. Відповідно до біблійного розповіді символ спокутування гріхів – «козел відпущення» ( «козел Азалла» – духу пустелі) виводився іудеями в дикі пустельні місця і ніс гріхи за поточний рік.

По теме: ( из рубрики Талісмани і обереги )

Оставить отзыв

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*

Top