Четвер, 2 Липня 2020
3702 Талісман Пантера
186
0
Раздел: Талісмани і обереги

Оцените статью:
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 голос, в среднем: 5 из 5)

Талісман Пантера

Талісман Пантера

У «Фізіологус» – ранньохристиянській праці, затверджується, що цей звір «найбільш доброзичливий з усіх звірів, будучи лише ворогом змії … тварини слідують за пахощами його голосу». Так як вважалося, що дихання цього звіра виливає запашність, пантера символізувала благе вплив Христа. У середньовічному «Бестіарій» говориться, що навіть дракон ховається від страху в печері, коли чує голос леопарда, і «там ціпеніє, так як не може виносити його запах. І Христос, точно істинний леопард, зійшов з небес, щоб врятувати нас від диявольського дракона … »(Унтеркірхер). Надалі «Бестіарій» повторює попередні частини текстів «Фізіологус».

Читайте также: Пчеловодство

Стародавній Китай прославився двоїстої оцінкою цієї тварини. Пантера, з одного боку, вважалася дуже небезпечним звіром, тому її хвіст служив польовим знаком на бойових візках. Красивій жінці давали прізвисько «плямиста пантера». Однією стороною символіки була: агресивність, лють, лютість, разом з тим талісман пантера спільно з сорокою означають, завдяки грі слів, радісну звістку.

Пантера в Стародавній Мексиці була знаковою тваринам одного з ацтекських військових орденів (мається на увазі оцелот), і була талісманом чотирнадцятого з двадцяти добових знаків календаря.

Пантера в європейській геральдиці поступово перетворилося в дивну істоту, що поєднує в собі риси лева, бика і дракона. Її солодке дихання, описане в «Фізіологус» позначається мовою полум’я. Починаючи з 14 століття у пантери на передніх лапах з’являються орлині кігті, а з 16 століття з усіх отворів тіла у неї б’ють язики полум’я. В Італії це тварина мала чомусь заячьеподобную голову, і звалося «la dolce» – насолода.

У Стародавній Греції особливо шанували пантер. Очі звіра, мерехтливі в темряві, наводять панічний жах на людину. Подібно кішкам, пантери славилися захисниками і хранителями від нечистої сили. Тому амулет пантера вбереже свого власника від неприємностей, напастей і бід. Більш того, він навчить його красиво рухатися, додасть сил в спорті.

Читайте також:  Камінь, Геліотроп
Отзывы и комментарии к статье Талісман Пантера
Top