П’ятниця, 7 Серпня 2020
3811 НАРОДНІ СВЯТА СЕРПНЯ: ІЛЬЇН ДЕНь, ТРИ СПАСА, СПОЖИНКИ, УСПІННЯ
16
0
Раздел: Різне

Оцените статью:
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)

НАРОДНІ СВЯТА СЕРПНЯ: ІЛЬЇН ДЕНь, ТРИ СПАСА, СПОЖИНКИ, УСПІННЯ

Корені більшості народних і церковних свят, які ми звикли відзначати, мають мало спільного з християнством і йдуть у часи язичництва. Практично всі свята, обряди і ритуали наших предків-слов’ян церква вміло підмінила і пристосувала до своїх свят.

2 серпня – Ільїн день

2 серпня, на самому початку останнього літнього місяця, в народі і в православній церкві відзначають Ільїн день – свято на честь пророка Іллі. Треба зауважити, що в православному календарі це єдиний день, де шанується пророк не з Євангелії, а з Старого завіту. Як і більшість православних дат, християнська церква приурочила день пророка Іллі до слов’янського язичницького свята. Наші предки до хрещення Русі, в язичницькі часи в цей день шанували і згадували бога-громовержця Перуна.

2 серпня володіє великою магічною силою – в цей день особливо добре вдаються змови для бізнесу і торгівлі, білі привороти, обряди на багатство.

9 серпня – день Пантелеймона цілителя

hill 2165759 1920

9 серпня православна церква вшановує пам’ять Пантелеймона цілителя – християнського святого, який прославився чудовими зціленнями безнадійних хворих. Святого Пантелеймона за допомогою молитов просять про міцне здоров’я, а знаючі люди спеціальними обрядами виліковують багато хвороби. У народі кажуть, що дитина, яка народилася 9 серпня стане великим цілителем і цілителем.

14 серпня – Медовий Спас

14 серпня в народі відзначають перший спас, який ще відомий як Медовий або Мокрий. Спочатку серпневі Спасы є ні що інше, як цикл слов’янських свят, присвячених Даждьбогу – саме його вважали Спасом, тобто Спасителем, який дає людям життя і благополуччя. Церква ж називає це свято Походження або изнесение Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього.

Читайте також:  Гороскоп на 6 серпня 2020 року. Місяць сьогодні 6.08.2020

У цей день закінчується пора літніх весіль і настає двотижневий Успенський піст. На медовий спас збирають перший мед і з його допомогою проводять обряди на багатство і залучення любові.

15 серпня – Спожинки

15 серпня – Спожинки, слов’янський свято завершення жнив хлібів. З цього дня починалося Ладино полетье, дві святкові тижні, присвячені богині Ладі. В народі його ще називали молоде бабине літо, коли закінчувалися роботи в полі і господині приймалися за домашні справи – робили соління на зиму, мочили, шарпали і ткали льон, вечорами займалися рукоділлям.

Ладино полетье – дні, коли слов’яни вшановували Ладу-матінку, Пречисту матір-землю. Волхви в ці дні проводили ритуали подяки землі, дивовижні для сучасної людини: їй зізнатися у помислах, каялися за кривду, якщо така була допущена, купалися в ранковій росі, освящаясь потужною силою матері-Лади.

Недарма жіноча богиня Лада і Мати-Земля об’єднувалися в свідомості наших предків: одна з них символізувала жіночу плідність, а інша – вічно відроджуються сили природи. І коли земля щедро обдаровувала людей своїми плодами, саме час було виказати їй шана і повага.

19 серпня – Яблучний Спас

19 серпня приходить час другого спаса яблучного. У православних християн свято носить назву Преображення Господнє і присвячений преображення Ісуса Христа на горі Фавор. У народі вважається, що саме 19 серпня грань між нашим світом і потойбічним стає дуже тонкою. Сильні маги в Яблучний спас завжди викликали духів, а звичайним людям цілком під силу провести нескладні магічні обряди на гроші, любов, виконання бажання.

28 серпня – Успіння

grapes 1246531 1920

28 серпня – Успіння. У цей день у православних закінчувався успенський піст і святкувалося Успіння пресвятої Богородиці.

В народних традиціях день 28 серпня називався Перша Пречиста і асоціювався з початком осені та початком довгого сну Матері Землі, яку для наших предків представляла богиня Макоша. Саме осінь – від Першої до третьої Пречистої – вважалася особливими жіночими днями ворожби. Тут і “бабине літо”, і ціла розсип свят Богородиці – Друга Пречиста (Різдво Богородиці), Покрова, дві загадкові “П’ятниці” (які найчастіше припадають на зовсім інші дні тижня), Третя Пречиста – і з кожним з цих днів пов’язано безліч звичаїв, обрядів і традицій.

Читайте також:  Нерозмінний рубль: обряд на вічне багатство

29 серпня – Хлібний спас

Відразу за Успінням, 29 серпня, відзначають Хлібний Спас, названий у народі Останнім, Третім, Горіховим, Полотняним або Нерукотворним. На Третій Спас закінчувалася жнива хлібів, В цей день господині перший раз пекли хліб із зерна нового врожаю, заговорюючи одночасно всіх домочадців на здоров’я.

Отзывы и комментарии к статье НАРОДНІ СВЯТА СЕРПНЯ: ІЛЬЇН ДЕНь, ТРИ СПАСА, СПОЖИНКИ, УСПІННЯ
Top