667 Місячний посівний календар на грудень 2017 року

Місячний посівний календар на вересень 2017 року


Місячний посівний календар на вересень 2017 року

1 вересня, п’ятниця, 2 вересня, субота, 3 вересня, неділя. Місяць у Козерозі (до 23:07 3 вересня) 2 фаза.

Що Зробити. Посадка суниці, овочевих багаторічників і кореневищних квіткових (молочай, купальница, флокси, примули і ін.). Здійснити посадку ягідних кущів.
Що робити не можна. Використовувати зібраний в цей день урожай для тривалого зберігання.

4 вересня, понеділок, 5 вересня, вівторок. Місяць у Водолії (до 8:29 5 вересня) 2 фаза.

Що Зробити. Побілити штамби дерев і підстави великих гілок, видалити хворі гілки у ягідних чагарників. Зібрати органіку для майбутньої заправки теплиць і парників. Викопати цибулини гладіолусів і корнеклубни жоржин.
Що робити не можна. Поливати рослини, садити дерева.
Зробити обов’язково. Зібрати насіння з овочевих і квіткових рослин.

5 вересня, вівторок. Місяць в Рибах 2 фаза.

Що Зробити. Стягнути гілки молодих плодових дерев шпагатом в пухкий сніп. Зв’язати хвойники і обв’язати мішковиною для захисту від весняних опіків. Пригнути гілки стланцевих дерев і пришпилити їх гачками. Обв’язати штамби і основи скелетних гілок ялиновим гіллям для захисту від гризунів і обмотати покривним матеріалом для захисту від морозобоін.
Що робити не можна. Рубати ліс на дрова, садити дерева, обрізати дерева і кущі.

Повний місяць. 6 вересня, середовище (о 10:04). Місяць в Рибах 3 фаза.

Що Зробити. Прибрати і спалити сміття. Перекопати грунт і продовжити роботу по формуванню гряд, внести компост на підготовлені гряди. Зібрати рослинні залишки для теплиць і парників.
Що робити не можна. Садити, пересаджувати, обрізати культури.

Місяць 7 вересня, четвер. Місяць в Рибах (до 15:02 7 вересня) 3 фаза.

Що Зробити. Продовжити збір та переробку врожаю. Полити і підгодувати перець, гарбузи, кабачки, томати, патисони, капусту та ін. Зібрати цибулю-ріпку (за умови, що перо початок жовтіти і лягати). Зібрати урожай озимого часнику. Можна сушити, заморожувати фрукти, робити соки і вина. Розпочати підготовку тари і приміщення для зберігання врожаю осінніх і зимових сортів яблук і груш.
Що робити не можна. Закладати плоди на тривале зберігання.

7 вересня, четвер, 8 вересня, п’ятниця, 9 вересня, субота. Місяць в Овні (до 19:24 9 вересня) 3 фаза.

Що Зробити. Розкидати компост або гній під плодові дерева. Зняти осінні яблука для переробки та тривалого зберігання. Зібрати і залишити для просушування картопля, морква, буряк, редьку. Продовжити підготовку гряд, боротьбу зі шкідниками та бур’янами. Провести омолоджуючу і формуючу обрізку малини, агрусу, смородини, жимолості.
Що робити не можна. Сушити зелень для тривалого зберігання.
Зробити обов’язково. Викопати що не зимують багаторічні квіти. Зібрати обліпиху, чорноплідна горобина і переробити.

9 вересня, субота, 10 вересня, неділю, 11 вересня, понеділок. Місяць у Тельці (до 22:30 11 вересня) 3 фаза.

Що Зробити. Здійснити санітарну обрізку дерев і чагарників. Викопати, зробити розподіл і пересадити багаторічні квіти (іриси, дельфиниуми, півонії, лілії та ін.). Прибрати на тривале зберігання картопля і коренеплоди. Посадити дерева і чагарники. Продовжити перекопування грунту і формування гряд.
Що робити не можна. Рубати дерева на дрова.

12 сентября, вторник, 13 вересня, середовище (4 год 9:26). Місяць у Близнюках (до 01:13 14 вересня) 3-4 фаза.

Що Зробити. Продовжити роботи по підготовці грядок і посадочних ям. Обприскати рослини від шкідників і хвороб. Зайнятися видаленням хворих і неврожайних дерев і чагарників. Пригнути до землі гілки стланцевих дерев і пришпилити їх гачками. Зняти і спалити ловчі пояси. Продовжити збір врожаю для тривалого зберігання. Зібрати насіння і коренеплоди на насінники. Підготувати живці для зимових і весняних щеплень. Провести засушування овочів і грибів, зрізати квіти для букета.
Що робити не можна. Поливати рослини: у них можуть загнити коріння. Здійснювати посадки і пересадки культур.

14 вересня з 1:13, четвер, 15 вересня, п’ятниця. Місяць у Раку (до 4:10 16 вересня) 4 фаза.

Що Зробити. Прибрати і спалити сміття на ділянці. Посадити цибулинні квіти. Викопати анемони, жоржини та інші не зимують квіти. Зібрати обліпиху, чорноплідна і красноплодной горобину, а також яблука для консервування і переробки. Перекопати грунт, продовжити роботу по формуванню пасом.
Що робити не можна. Обрізати сухі гілки у дерев і кущів, розмножувати рослини корінням, садити дерева, збирати ягоди і фрукти для зберігання.
Зробити обов’язково. Посадка клематисів і декоративних цибулинних, таких як тюльпани і нарциси.

16 вересня з 4:10, субота, 17 вересня, неділю, 18 вересня, понеділок. Місяць в про Льва (до 7:53 18 вересня) 4 фаза.

Що Зробити. Здійснити формує і омолоджуючу обрізку смородини і агрусу. Видалити хворі і неврожайні дерева і чагарники. Підготувати посадочні ями для весняної посадки. Зібрати урожай фруктів і овочів для сушіння та консервування. Внести в грунт мінеральні добрива. Викопати корінь хрону за умови, що вже були перші заморозки.
Що робити не можна. Садити будь-які рослини, особливо плодово-ягідні культури. Пересаджувати садово-городні культури, застосовувати штучні добрива.

18 вересня, понеділок, 19 вересня, вівторок. Місяць в Діві 4 фаза.

Що Зробити. Провести подзимний посів однорічних холодостійких квітів, а також багаторічних квітів, насіння яких потрібно стратифікація. Прибрати пізні сорти капусти. Провести глибоку перекопування грунту без розбивання грудок землі для вимерзання бур’янів і зимуючих в грунті шкідників. Укрити багаторічні квіти на зиму тирсою, ялиновим гіллям, торфом, ящиками.
Що робити не можна. Закладати на зберігання овочі і фрукти і закочувати консерви.

Молодик. 20 вересня, середовище (в 8:31). Місяць в Діві (до 13:07 20 вересня) 1 фаза.

Що Зробити. Зібрати коріння лікарських рослин. Видалити з теплиць і парників бадилля. Перекопати грунт в парниках і теплицях.
Що робити не можна. Садити, пересаджувати, обрізати і проводити будь-які інші маніпуляції з овочевими та плодово-ягідними культурами.

Зростаюча Місяць 21 вересня, четвер, 22 вересня, п’ятниця. Місяць у Терезах (до 20:41 22 вересня) 1 фаза.

Що Зробити. Продовжити прибирання сміття та перекопування грядок. Зібрати коріння і кореневища лікарських рослин.
Що робити не можна. Садити, пересаджувати кімнатні рослини. Обрізати сухі гілки дерев.

22 вересня, п’ятниця, 23 вересня, субота, 24 вересня, неділя. Місяць у Скорпіоні (до 6:02 25 вересня) 1 фаза.

Що Зробити. Зв’язати і пригнути пагони малини під зиму. Укласти лапник на суничних плантаціях. Викопати і посадити для вигонки дернинок багаторічних луків. Посіяти будинку на підвіконні крес-салат і листову гірчицю на зелень. Зняти з дерев не опале листя і висохлі плоди, оскільки в них можуть бути гнізда шкідників.
Що робити не можна. Валити дерева: на них нападає короїд. Обрізати сухі гілки у дерев і кущів, садити дерева, розмножувати рослини корінням.

25 вересня з 6:02, понедельник, 26 сентября, вторник, 27 вересня, середу. Місяць у Стрільці (до 18:25 27 вересня) 1 фаза.

Що Зробити. Зайнятися квашением капусти. Обрізати сухі гілки у дерев і кущів. Стягнути гілки молодих плодових дерев шпагатом в пухкий сніп. Прикопати саджанці до весни. Зв’язати хвойники і обв’язати мішковиною для захисту від весняних опіків. Пригнути гілки стланцевих дерев і пришпилити їх гачками.
Що робити не можна. Прополювати вигоночние зелень на домашньому городі або в обігріваються теплицях.
Зробити обов’язково. Розкласти отруєні приманки для гризунів.

27 вересня, середовище, 28 вересня, четвер (4:55), 29 вересня, п’ятниця. Місяць у Козерозі (до 6:41 30 вересня) 1-2 фаза.

Що Зробити. Перекопати грядки для посадки буряка в наступному році і внести на них доломітове борошно. Провести подзимний посів овочевих культур і холодостійких однорічних квітів. Побілити штамби плодових дерев і підстава великих гілок. Обв’язати їх для захисту від мишей.
Що робити не можна. Садити цибулинні кімнатні квіти.

30 вересня з 6:41, субота. Місяць у Водолії 2 фаза.

Що Зробити. Продовжити прибирання ділянки, укрити багаторічні квіти і садову суницю на зиму.
Що робити не можна. Поливати і підгодовувати кімнатні рослини і вигоночние зелень, у них можуть загнити коріння.

джерело:  cova.in.ua

По теме: ( из рубрики Місячний посівний календар )

Оставить отзыв

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*

Top