Субота, 21 Травня 2022
982 Народні прикмети і забобони. Про сім'ю
1996
0
Раздел: Прикмети і забобони

Оцените статью:
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 голос, в среднем: 3 из 5)

Народні прикмети і забобони. Про будинок

Народні прикмети і забобони. Про будинок

прикмети Будинок

Не можна при будівництві житла використовувати дерева, що виросли на місці зруйнованої церкви, каплиці або на могилі.
Не можна при будівництві житла використовувати прокляті дерева, до яких відносяться ялина і сосна.
Грішить тяжко той, хто наважується зрубати для будівництва всяке старе дерево, відбираючи в нього тим самим заслужене право на ветровал, тобто на природну, стихійну смерть.
Не можна будувати будинок з сухих дерев, інакше згодом його мешканці будуть страждати від сухотки.
Використання в будівельних справах колоди з пасинком (тобто сучком, що йде з глибини стовбура) призводить до швидкої смерті господаря.
Найсприятливішим часом для заготівлі дерев на будівництво житла є березень і квітень, так як в цей час сік зміцнює деревину.
Щоб випробувати, придатне чи ні дане місце для будівництва, в невелику вириту яму на ніч ставиться посудина з медом: якщо до ранку в ній з’явилися мурахи, вибране місце можна вважати цілком вдалим.
Будівля не можна будувати там, де була дорога або стояла лазня, а також там, де були знайдені людські кістки.
Нещасливим місцем для будівництва є спірну ділянку землі
Якщо будинок поставити на тому місці, де раніше була піч, то в ньому буде печаль.
Не слід житло ставити на згарище, тобто там, де колись згоріла хата, інакше воно знову може згоріти.
Не можна займатися будівництвом будинку там, де колись колись були ворота: господарство буде скрипіти так, як ворота скриплять.
Якщо під будівлю під час його закладки покласти грушу, то в тій будівлі буде смуток.
Сприятливим для будівництва житла місцем є місце, де любить відпочивати худоба, на якому тварини часто лежать, а також місце, вже обжите будь-ким.
Удача сприятиме у всьому, якщо почати будувати будинок в Великий пост (ранньою весною) і в молодика, добре також, якщо будівництво за термінами захопить Трійцю.
Якщо починати будівництво в день, присвячений мученику, щось не заведеш споруди до кінця, а якщо починати його в день, присвячений пам’яті преподобних, то все буде гаразд.
Починати будівництво треба тільки у вівторок або в четвер.
Будівля не будують вікнами або воротами “на ніч”, тобто на північ, інакше чорти виживуть господаря з хати.
У перший робочий день майстра зрубують один тільки вінець, а йдучи з роботи, вони кладуть на кожен кут по невеликому шматку хліба.
Якщо до ранку залишиться цілим весь хліб, то в споруджуваному житлі буде повсякчасний достаток, а саме воно благополучно простоїть довгі роки
Ще не закладено перший вінець, майстри не повинні відлучатися з місця роботи, не повинні встромляти сокиру в колоду або бити по ньому обухом. У всіх цих випадках на нову споруду можна навести мимовільну порчу.
Коли при рубці зародкового вінця перша тріска полетить всередину чотирикутника, то будь-яка прибуток буде приходити, а не йти з господарства.
Все тріски, отримані при рубці першого вінця, потрібно зібрати в середину чотирикутника, щоб те, що відбувається зовні відомо було господареві, але щоб не відомо було на вулиці, що робиться у господаря.
У фундамент потрібно покласти хвойні гілки, щоб уберегти його від перунов (блискавок).
При будівництві приміщення жито кладуть під кут, гроші – під закладний колоду.
При будівництві будинку, як ряд обкладуть, під передній кут кладуть срібні монети, потім мідні.
Під час закладки нового житла під його кут кладуть гроші для багатства, шерсть – для тепла, ладан – для святості і щоб домовик не жартував.
Коли рубають будинок, не слід залишати сокиру в стіні, інакше в ньому буде ввижатися різний.
При підйомі в новому будинку сволока прив’язують до неї загорнуті в хустці мідну ікону і коровай житнього хліба; в той час, коли сволок опускають на місце, сокирою відрубують вузол мотузки: якщо при падінні ікона виявиться вниз головою, то господиня будинку помре раніше господаря, і навпаки.
Коли будинок будують і “матку” (центральну балку, на яку настилається стелю) ставлять, то печуть пиріг і пригощають платників випивкою.
При будівництві нового будинку не можна в стіну вкладати колоду, обтертих про інше, інакше вимре вся родина, яка буде жити в ньому.
Коли з висоти споруди майстри побачать зайця, будинок не буде щасливим для мешканців, а коли – вовка, то оселі цього мають бути всілякі благополуччя.
Коли завершується будівництво, господар перекидає через нього освячене яйце, яке негайно і зариває на місці падіння: вітер не буде зривати дахи.
Напередодні переїзду туди потрібно віднести півня або кота на ночлег.Предохраняя житло від входу нечистої сили, то чи інша тварина вранці своїм виглядом покаже, як тут заживуть господарі: якщо кіт чи півень бадьорі – заживеться добре, якщо ні – погано.
Коли переїздиш в нову квартиру, перед тим як увійти, впускаєш кішку або півня: якщо судилося статися біді, то нехай вона у них і станеться, а люди неушкодженими будут.Во двір перед собою пускають собаку, щоб худоба була цілий.
При переході в новий будинок в ньому не метуть і не миють, не прибирають стружок, щоб жити заможно; при цьому приносять курку і відпускають її серед статі: якщо курка піде в передній кут і буде кудкудакати – до благополучного життю, а якщо піде мовчки до порогу – до неблагополуччя.
При переїзді в нове житло, туди пускають півня і чекають, чи скоро він заспіває: якщо заспіває скоро, то на новому місці заживеться весело, а якщо не заспіває, то навпаки.
Коли переїздиш в нову квартиру, необхідно побризкати його святою водою.
Першою в новому житлі заводять посуд.
Не можна будувати новий будинок під старість – скоро помреш.
Всілякого поступу в нововідбудованих будівлі багато допомагає те, якщо в день переїзду туди поміщені ті саме предмети, заради яких будівля збудована, і не допущені предмети сторонні, як, наприклад, свині в кошару, корови в стайню, сіно, в клуні та ін.
Помилка або недогляд в цьому веде до обопільної збитку предметів: сіно, через недогляд покладеної в клуню, завжди буде так само погано, як і хліб.
Господарі, виходячи вночі на подвір’я до худоби або з інших потребами, неодмінно повинні откашливаться; в іншому випадку на людину може наштовхнутися домовик або людина на нього наткнеться.
Якщо тріщить передній кут будівлі або сволок -до небіжчикові.
Якщо тріщить задній кут будівлі, то виживають живого і господар або хто-небудь з живучих змушений буде покинути його.

Читайте також:  Народні прикмети і забобони. Про людину
Отзывы и комментарии к статье Народні прикмети і забобони. Про будинок
Top